Retrospect Workshop

Retrospect Workshop
Gry Reklamowe - Projektowanie WWW - Grafika Reklamowa

wtorek, 14 lutego 2012

Bułgaria wycofa podpis pod umową ACTA - nasze media milczą!

Bułgarska telewizja publiczna twierdzi, że Sofia wycofa swój podpis pod umową handlową ACTA a polskie media milczą lub podają tą informację tylko na moment. Wczoraj (13.02.2012r.) około godziny 21:27 na onecie oraz w podobnych godzinach na kilku innych portalach m.in. na wp, interii pojawiła się informacja o wycofaniu się Bułgarii z umowy ACTA! Dziś w godzinach rannych już na próżno szukać tych wiadomości na naszych portalach (sprawdzałem około godziny 8:15 i nigdzie nie ma śladu po tej ważnej informacji)! Poniżej treść wiadomości jaka pod tym linkiem była wczoraj wieczorem na onecie.

Bułgarska telewizja publiczna twierdzi, że Sofia wycofa swój podpis pod umową handlową ACTA dotyczącą zwalczania obrotu towarami podrabianymi. Telewizja poinformowała o tym powołując się na anonimowe źródła rządowe.
Według telewizji, do tego kroku premiera Bojko Borysowa skłoniła skala sobotnich protestów przeciw ACTA w 17 miastach bułgarskich. W Sofii, według różnych źródeł, w protestach uczestniczyło od 5 do 7 tys. osób.
Podstawowym żądaniem protestujących było właśnie wycofanie podpisu pod dokumentem. Decyzję o podpisaniu ACTA (Anti-Counterfeiting Trade Agreement) w styczniu podjęto w Bułgarii bez konsultacji.
Na najpopularniejszych bułgarskich stronach internetowych, z których można ściągać za darmo filmy i muzykę, w poniedziałek pojawiło się wideo grupy Anonymous, przestrzegające bułgarskie władze przed próbami manipulowania protestującymi przeciw ACTA.

"Sobotni protest był pokojowy. Więcej protestów nie będzie. Następne kroki będą inne, (...) jesteśmy pewni, że nie spodobają się władzom. Dajemy wam szanse wycofania się z porozumienia" - głosi wezwanie.
Dotychczas grupa Anonymous nie atakowała internetowych stron bułgarskich instytucji. Włamała się jedynie na strony organizacji, broniącej praw autorskich, która publicznie zaaprobowała podpisanie ACTA przez Bułgarię.  I tradycyjnie kilka gorących komentarzy które pod tym artykułem nad wyraz mocno krytykowały nasze media. Czyżby dlatego tak krótko ta wiadomość wisiała na głównej?!

Najbardziej tchórzliwe są polskie media, które regularnie ukrywały, a potem dewaluowały informacje o protestach przeciw ACTA w Polsce, a także odcinały Polaków od informacji, że w innych krajach w Europie również są protesty. A dziś docierają do nas filmy na których ludzie z Niemiec czy Węgier dziękują Polakom za otwarcie oczu na ACTA.
Ale polskie media póki można było milczały, wmiatały problem pod dywan, budowały wrażenie, że ACTA dotyczy TYLKO internetu. Ale cóż się dziwić, mediom, stacjom telewizyjnym - ACTA są na rękę. W tej kwestii media niestety nie stoją po naszej stronie.  

Według mnie to nie tak. Media to tuba propagandowa rządu. Na szczęście dla nas wszystkich, te stare zgredy nie rozumieją, że czas tv, prasy czy radia już się skończył. Internet otwiera nowe kanały informacyjne i komunikacyjne. Interaktywne, niezależne od 'prikazu wierchuszki partyjnej. Trzeba to wykorzystać do zrobienia porządku z tym nierządem bo oni głupi nie są i mogą to wszystko pięknie poblokować. I do tego z całej siły dążą - a wiedzą, ze jak przegrają to może być cienko, wiec walczą jak wściekłe psy zagnane do narożnika. 

Że zdradzili Was Wasi politycy to już wiecie. Czy wiecie, że w konsultacjach uczestniczyły też TVP, TVN i Polsat? Media zaczęły mówić o ACTA TYLKO DLATEGO, ŻE JUŻ NIE DAŁO SIĘ TEGO DŁUŻEJ UKRYWAĆ.

No i co pseudo dziennikarzyny polskie, które odcinaly nas od europejskich protestach o ACTA mylnie nas informując o zagrożeniach jakie wypływają z podpisaniem ACTA, co nasi służalcy politycy jak BONI , ZDROJEWSKI i przekłamca TUSKkiamali. że nic nie zmienia ACTA w prawie polskim. To jest nasz rzad, który ma służyć Polsce i polakom, który kłamał, ze nie da się wycofać z podpisanie ACTA. Dla kogo oni są, warto sobie zadać to pytanie..  

Tu chodzi o kontrole nad ludzmi,ich pogladami i racja istnienia.Tlumaczenie podrobkami nie jest prawdą,bo wielkie koncerny same te podrobki robia w krajach,jak Chiny,Indie,Korea.My je kupujemy,bo nie zauwazyli,ze nie dysponujemy kasa,jak oni maja.Ten rynek dziala,bo wielkie firmy ze stanow i Europy tam wlasnie przeniosly swoje fabryki.Poniewaz europejczycy zaczeli troche produkowac u siebie,ratujac resztki przemyslu,trzeba ich upomiec,ze nie oni tu graja pierwsze skrzypce.

Dlaczego media klamia,w zeszlym tygodniu przeczytalem ze bralo udzial okolo 10 tys ludzi w protestach w calych Niemczech,media w Kanadzie podaly ze w samym Berlinie bylo ponad 45 tys ludzi

W POlszewi nie ma mediow. Sa za to antypolskie zaklamane agencje wywrotowe.To cos na wzor terroryzmu medialnego.Te szajki glownie paraja sie powielaniem klamstwa i rzucaniem cienia zla na opozycje pis.Ci psychicznie chorzy sadysci-pismacy sa na sluzbie mafii wasala.Oni sa wspolwinni za ekonomiczna i nie tylko ekonomiczna katastrofe w kraju.

Jak "pod ACTA" będzie się rozwijać wolne oprogramowanie, jak będzie działać GPL, jak będzie mogła istnieć kultura, ile będzie kosztować wyedukowanie dzieci i młodzieży, kto będzie decydował co jest w programie, i płacił za zakupienie nowego autora do czytania? Dziwne to podejście najpierw podpisywać umowę, a potem patrzeć co się stanie. Ma to w sobie coś z sadyzmu, bo wiadomo że ludzie ucierpią, i to jak zwykle najbiedniejsi.

Jeden wódz, jedna partia, jedna telewizja, ” jeden” internet niech żyje nam Kim Dzong Tusk, huuuuuuuurrrrrrrrrrraaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa!!!!! Teraz już wiecie dlaczego nie przydzielono telewizji Trwam miejsca na multipleksie. Po POdpisaniu ACTA strony typu AntyKomor.pl nie będą istnieć w ogóle. Jeden wódz, jedna partia, jedna telewizja, ” jeden” internet niech żyje nam Kim Dzong Tusk, huuuuuuuurrrrrrrrrrraaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa!!!!! 


3 komentarze:

 1. 100/100. Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 2. każdy homo sapiens powinien być poważeni zaniepokojony, bo to największy przekręt, jaki cywilizacja widziała od ponad 4000 lat... - neo-niewolnictwo !

  to wojna pseudo "własności intelektualnej" z naszą własnością materialną, sięgająca podstaw prawa..., ale ludzie powoli otwierają oczy na to, że złodzieje usiłują wmówić nam wszystkim, że my wszyscy jesteśmy złodziejami..., podczas gdy w rzeczywistości jest odwrotnie...,

  Nieposłuszeństwo jest prawdziwą podstawą wolności, posłuszni muszą być niewolnicy - George Orwell 1984

  OdpowiedzUsuń
 3. Większość tego artykułu ma sens, ale po przeczytaniu końcówki nasunęło mi się tylko jedno - jedna partia, jeden BÓG - JEDEN KA-CHI!!!!!!!! huraaaaaaaaaaaaaaaaa!... Dajcie kurwa spokój - PiS i Ka-Chi to ten sam kaliber kurwy co PO i Tusk, albo reszta skurwiałej starej gwardii naszych "szanownych" polityków. Jeszcze odniosę się do komentarza o "Trwam": naprawdę? NAPRAWDĘ?! Żenada - pieski ojca dyrektora...

  OdpowiedzUsuń